STRONA GŁÓWNA
AKTUALNOŚCI
WARUNKI UCZESTNICTWA
PROGRAM
KOMISJA SĘDZIOWSKA
ZGŁOSZENIE ON-LINE
LISTA ZGŁOSZONYCH
KONTAKT
WYNIKI 2014
WYNIKI 2013
WYNIKI 2012
WYNIKI 2011
AKTUALNOŚCI


2012-09-23


Tygodnik Mazowiecki Nowy Dzwon w bieżącym wydaniu opisuje "Gorączka sobotniej nocy"

Mińsk Mazowiecki 15 września po raz kolejny stał się mazowiecką stolicą tańca. Organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego, w którym rywalizowało blisko 180 par z 42 klubów tańca z całej Polski oraz z Litwy było Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalno-Sportowe Ad Astra z Sulejówka.

Sobotni turniej, który odbył się w siedzibie Gimnazjum Miejskiego nr 3 przy ul. Siennickiej rozpoczął się już o godz. 10 od występów tancerzy w najmłodszych kategoriach wiekowych, prezentujących swoje umiejętności w kombinacjach 6 i 8 tańców. W klasie E Sulejówek zdecydowanie zdominował konkurentów, zdobywając trzy pierwsze miejsca. Wśród tancerzy w wieku 10-11 zwyciężyła Julia Zgrajka i Jakub Rembelski, w kategorii 12-13 Kaja Snopek i Michał Osiński, a w kategorii 14-15 Wiktoria Skorupska i Adrian Gawryś. W klasie D w kategorii wiekowej 10-11 zwyciężyli Wiktoria Jędrzejczak i Karol Alwasiak z UKS SMS Łódź, wśród 12-13-latków najlepsi okazali się Dominika Kowalczyk i Damian Pik, również z UKS-SMS Łódź, a w kategorii 14-15 złoto zdobyli Katarzyna Michałowska i Wojciech Grabowski z Mako Sulejówek.
W klasie C pary konkurowały w tańcach standardowych, do których należą: walc angielski, tango, walc wiedeński, fokstrot i quickstep oraz latynoamerykańskich:  sambie, cha-chy, rumbie, paso doble, jive`e. Na najwyższym miejscu podium stanęli: Julia Szczepanik i Marcin Szczepanik Corte Top Dance Warszawa (kat. 12-13, standard), Viana Butko i Jan Połeć Blue Classic Warszawa (kat. 12-13, latin), Julia Szulik i Szymon Cabaj Mako Sulejówek (kat. 14-15, standard) oraz Julia Giesek i Szymon Zakrzewski Mławskie Centrum Tańca Mława (kat. 14-15, latin). W klasie C powyżej 15 roku życia w tańcach standardowych najlepsi okazali się Marta Węgrzynowska i Patryk Piotrowski z Akademii Tańca Warszawa, a w tańcach latynoamerykańskich Julia Borkowska i Michał Jankowski z Centrum Tańca Radom.
Półfinały i finały klas C, B i A rozegrano na wieczornej gali, którą poprowadziła znana tancerka i jurorka taneczna Ivona Pavlović. Nie zawiodła publiczność, na którą złożyły się rodziny i przyjaciele tancerzy, mińszczanie i goście z powiatu oraz sponsorzy i przedstawiciele władz samorządowych. Kibice zachęcani do aktywnego dopingu przez prowadzącą, rytmicznie oklaskiwali i zachęcali okrzykami tancerzy do rywalizacji. Nastrój fiesty wzbudzała świetna muzyka, nastrojowe oświetlenie i bajeczne, kolorowe stroje, niczym z sal balowych lub karnawału w Rio. Przerywnikiem w tanecznej rywalizacji były pokazy ośmioletnich tancerzy: Wiktorii i Igora oraz Oliwii i Michała, którzy szkolą się w klubie Mako Sulejówek pod opieką trenerki Magdaleny Kołtuniak. Dzieci tańczą razem niecałe dwa lata, są już parami utytułowanymi, w kategorii wiekowej do lat 7 zdobyły tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Okręgu Mazowieckiego. Podczas gali zaprezentowały sambę, jive`a, walc angielski i quicstepa. Wielki aplauz wzbudziły też pokazy tańca brzucha, wykonane przez piękne tancerki Dominikę Suchecką i Kasię Wronkę z zespołu Bellycious.
W klasie B w tańcach standardowych zwyciężyli Dominika Majerczyk i Tomasz Piątek z AKTT Szczecin, a w latino Litwini Laura Talmantaite i Andrus Backys Ziburys Litwa. Najwyższy poziom tańca zaprezentowały pary klasy A. W standardzie rywalizację wygrali Agnieszka Baran i Paweł Borówka z Pasji Lublin, a w stylu latynoamerykańskim jury najwyżej oceniło umiejętności Moniki Dacz i Aleksandra Goca z Dance Point Warszawa.
Dla najlepszych były medale, szklane statuetki i puchary, które wręczali przedstawiciele organizatorów i sponsorów, a zwieńczeniem gali była fontanna złotych confetti i muzyka finałowa z filmu „Rocki”, która zawsze kojarzy się z wygraną. Nie zabrakło ciepłych słów pod adresem Ad Astra. Stowarzyszenie z Sulejówka nie tylko kolejny raz zorganizowało perfekcyjnie imprezę, ale wspiera finansowo młodych, utalentowanych zawodników.

2012-09-19 19:40:22 | Autor: Marzena GitlerStrony internetowe, serwery